Qysh me u parku si polic?

Edhe pse me njohin shume lidhje me Qysh Me kete here po du me ju tregu mesimet shembull nga Policia e Kosves se qysh me u parku?Qysh me u parku si policet?

Ne bregun e diellit lejeni veturen per cdo rast ne rruge dhe ne cep te rruges qe edhe nese nuk ndez vetura nuk ki nevoj me shty por e leshojme ne ler.

Parking PoliciaNese jeni te untuar rruges muneni me u ndal bash aty pran Aurores dhe me parku veturen ne trotuar. (fundi i fundit njerzit mujn me dal ne rruge dhe me hece  nese jane pergute).

Polici parking pra Marketit
Ose mujm me u parkau para Marketit lokal i cili mundohet ton diten me ju tregu mushterive qe mos me u parku para dyqanit se eshte e ndaluar.

2013-06-26 08.54.54Perballe stacionit te policise (tek 92-shi), ska lidhje qe anen tejter te rruges eshte parking i rezervuar per ta sepse ashtu nuk bijne ne sy hiq.

Policia ParkingNe Prishtine (Te bulevardi Bill Clinton) gjate prites se semaforit vetura ishte ne pritje.

1040329_612069912160721_1741759921_o

Ne Skenderaj foto nga (Egzon. B)

1062627_10151736804945609_804393621_n
Dhe nje nga veturat tjera zyrtare foto nga (Rinora. G)

E cka me bo na si qytetar?
Ku me u anku?
A bon qeshtu me u parku?
Pse po na denoni nese parkohemi si ju?

Edhe na jemi pergute, jemi nxone, po dojme me hanger byrek, po dojme me prite dikon qe vjen shume shpejt…

‘SEPSE POLICIA ËSHTË LIGJI’

Leave a Reply