IPKO VS Z-Mobile edhe Vala!

Dul ipko dhe tha – DIL NE IPKO me oferten: Të gjithë ju që vini në IPKO, për vetëm 3€ merrni një numër, 3€ mbushje falas, 1000 MIN, 1000 SMS apo 1000 MB poashtu falas si dhe mundësi për të komunikuar për vetëm 7 cent në minutë drejt operatorëve Vala dhe Z Mobile për 3 muaj të ardhshëm, 24 orë në ditë.

Mandej Z-Mobile kunder lojtareve te veshur me te kuqe ju tha: Read More

3G Aktive në Kosovë.

Si një djalë kurioz që jam, gjatë pushimeve të hershme në Shqipëri e mora një numër të telefonit të Shqiperisë për me provu se si po funksionon interneti që po lakmojmë të gjithë me shpejtësinë 3G në telefon.

Kur u ktheva në Prishtinë, fillova me e shiqu se sa po me zgjatë bateria e telefonit nëse 3G kishte me funksionu në Prishtinë. Pas pak hulumtimeve, gjeta se nëse e lë aktive opsionin 3G në telefonin tim të menqur e shoh jetëgjatësinë e baterisë ne telefon.

Read More

SMS i ri.

20120316-193656.jpg

 

Qekjo e premte ka kalu me 7 SMS – Mesazhe ne telefonin tim ku te gjitha prej tyne kane qene per qellime marketingu, edhe pse thash cka i ka gjete bash sot kur esht i 16-ti i muajit edhe njerzit zakonisht shpenzojne ma shume gjat javes se pare te muajit po ma vone ma permendi dikush qe shumica e SMS-ave kan qene qe mundeni me ble edhe me keste, mandej e kuptova qe neser e Shtune edhe i kan pagu njerzit obligimet e Star Karteles edhe mujn me bo shenzime prej fillimit.

Read More

Dicka me Pi?

Qe nje kohe jom tu e vrejte nje veti te quditshme neper Prishtine, kudo qe po shkoj gjat kohes se pauzes me hanger ndonje sendviq apo sallate po m’pret qekjo pyetje “Me Pi Dicka” edhe per nje kohe te shkurte mu dok interesant qe me propozojne dicka ma shume po mandej e vrejta qellimin e tyne.

Tash edhe ne Embeltore qe shkova me hanger kollaq u perballa me qet pyetjen “Dicka me Pi?” edhe une si djal i mire qe kesh i shoqerum me nje Femen ju drejtova asaj – a po merr dicka? ku nderkoe nisa me u ndi shume keq qe po don me më shti me ble edhe naj “shishe uje ose naj kanaqe” si me zorr.

Read More