Mendimi im për Sulmin ndaj faqës së Isa Mustafes në Facebook.

A u sulmua vërtetë faqja e Kryeministrit, apo ishte tentim-fshehje e një skandali?

Isa Mustafa Facebook

“Unë mendoj se problemi më shumë është tek fakti që personat të cilët janë të punësuar për të mirëmbajtur marrëdhëniet me publikun kanë mundur të jenë të rrezikuar apo më lehtë të ju thyhet fjalëkalimi”, deklaroi për lajmi.net
Valon Badivuku, ekspert i rrjeteve sociale. Read More

Me ne fund me i rekomandu klienteve me i ndal bannerat flash?

Adobe-GoogleDuke filluar nga sot, shfletuesi i GOOGLE-it Chrome automatikisht do te ndal perdorimin e reklamave ne teknologjine qe perdor Adobe Flash

Kjo i bie qe video dhe animacionet qe perdoren ne reklamat (bannerat) qe perdorin Flash playerin nga Adobe nuk do te perkrahen nga shfletuesit me te popullarizuar ne bote, por ne anen tejter reklamat qe perdorin teknologji tjera si HTML5 do te vazhdojne te perkrahen. Read More

Efekti i prezentimint ne Instagram nga dikush me 5.8 Milion ndjekes?

Modelja e njohur Cara Delevingne e prezentoi ne instagram shokun e tij Jalen Dominique tek 5.8 milion njerz te cilet e ndjekin ate ne instagram.

Foto ne fjale:

Kjo eshte pamja e cila e kishte telefoni i tij pak minuta me pas, nga i gjithe ai interesim ai mori shume like ne instagram dhe shume ndjekes edhe pse nuk ishte ndonje personelaitet i rendesishem (video)

Fjalet Kyçe

Ne MerrJep perveq qe ka shume shpallje koheve te fundit mujm me pa edhe qe po mesohen perdoruesit e thjeshte me shtu fjale kyqe qe te shfaqen me mire ne rezultatet e kerkimit, nderkohe qe nuk filtrohet shume mire vetem e komplikon kerkimin ne kete webfaqe.

Edhe pse kjo po ndodh me te madhe vrehet se mirembajtesit e kesaj webfaqes nuk i jepin shume rendesi qe lejojne te ndodh kjo. Read More

Birra Peja dhe QR Marketingu

QR Kode eshte nje menyre e lehte dhe interesante per me shpernda mesazhin apo produktin qe doni me reklamu.

Birra Peja ka printu ne gotat e birres nje QR kod i cili kur te skenojme na drejton ne webfaqen zyrtare te BirraPeja.com. Edhe pse menyre shume e lire dhe interesante e marketingut, une mendoj qe mungesa e nje faqeje te dedikuar per ndonje Produkt/Sherbim te cakuar (LandingPage) e ben pak monotone krejt kete ekperience.Birra Peja - QR Marketing

Read More