SMS i ri.

20120316-193656.jpg

 

Qekjo e premte ka kalu me 7 SMS – Mesazhe ne telefonin tim ku te gjitha prej tyne kane qene per qellime marketingu, edhe pse thash cka i ka gjete bash sot kur esht i 16-ti i muajit edhe njerzit zakonisht shpenzojne ma shume gjat javes se pare te muajit po ma vone ma permendi dikush qe shumica e SMS-ave kan qene qe mundeni me ble edhe me keste, mandej e kuptova qe neser e Shtune edhe i kan pagu njerzit obligimet e Star Karteles edhe mujn me bo shenzime prej fillimit.


Shume me pelqej qe e kushdo qe e ka mendu me dergu SMS-a per qellime marketingu me gjete nje dite para fundjaves dhe me ju pershtate qekaq shume data po jom tu e prite me padurim edhe ndonje followup neser (Perveq Telekomit te Kosoves – se e kan pushim) ku me nje SMS me ma prishe gjumin neser ne mengjes ne dite pushimit ku une nuk ju jom jep shumices te drejta me me dergu mesazhe per qellime Marketingu edhe Realisht nuk kom cka me bo lidhje me kete problem as nuk me mbron kerkush e as nuk kom ku me u anku qe po me dergojne SMS.

Edhe nje detal me pas kujdes dhe mshefni numrat e telefonit se se kur nuk e dini kush ka me ju dergu SMS ku ju kallxon qe mundeni me dergu SMS nga nje webfaqe falas!

Ky shembull i marketigut eshte shume i quditshem DUA MP3 permes SMS-it me shku me vizitu nje webfaqe po sido qe te jete besoj qe kane pas shume vizita kete dite kjo webfaqe pasi qe shume kemi qef me dergu SMS falas pa e mendu shume se a mundet me keqperdore dikush per qellime marketingu.

3 thoughts to “SMS i ri.”

  1. aka mundesi mem tregu si me qu sms falas se spo di si mu kyq spe gjet at web faqe qe ka mundesi kthema pergjigjjen flm per mirkuptim

Leave a Reply