Le t’punojmë në Youtube.

Kohëve të fundit po ndodhin shume gjëra interesante ne Youtube. Këngetar që bëjne miliona shikime, njerz te zakonshëm që bëjnë video amatore – bëhen viral dhe fitojne shumë leke, mashtrime t’ndryshme mes produksioneve dhe këgetareve/artistëve etj.

Dhe si pasoj e saj edhe une nisa me hulumtu cka eshte kjo puna e shikimeve/klikimeve ne youtube kur e testova ne blog artikullin e kaluar me videot MBULIM Read More

Dicka me Pi?

Qe nje kohe jom tu e vrejte nje veti te quditshme neper Prishtine, kudo qe po shkoj gjat kohes se pauzes me hanger ndonje sendviq apo sallate po m’pret qekjo pyetje “Me Pi Dicka” edhe per nje kohe te shkurte mu dok interesant qe me propozojne dicka ma shume po mandej e vrejta qellimin e tyne.

Tash edhe ne Embeltore qe shkova me hanger kollaq u perballa me qet pyetjen “Dicka me Pi?” edhe une si djal i mire qe kesh i shoqerum me nje Femen ju drejtova asaj – a po merr dicka? ku nderkoe nisa me u ndi shume keq qe po don me më shti me ble edhe naj “shishe uje ose naj kanaqe” si me zorr.

Read More